Sivilforsvaret

Kveldsøvelse for FIG Molde 15. november

FIG Molde anmodes om bistand fra Politiet. Oppdraget er å etablere KO (kommandosenter) på Retiro.

Denne gangen er det en øvelse.

Fig- gruppen rykker ut og kommer raskt i gang med etablering av KO. I henhold til oppdraget settes det opp telt, lys og varme. I tillegg etableres det kontor fasiliteter med sitte- og hvilemuligheter og ekstrasamband med sambandsplan.

På under timen er oppdraget fullført - da står til og med kaffen klar.


Fig leder Kåre Amundsen er meget fornøyd med kveldens øvelse.
- Mannskapet var motivert, de var effektive, løsningsorientert og samarbeidet godt, sier Kåre som trekker spesielt frem hendelsen hvor de improviserte med arbeidslys fra bilene til annet lys var kommet på plass.

Han synes det var god arbeidsfordeling av lagførerne og veldig god inkludering av nye mannskaper.
 - En utrolig god øvelse synes jeg. På slutten av øvelsen hadde vi en samling hvor vi gikk gjennom øvelsen i korte trekk. Noen synspunkter kom frem, og tas med videre, dette synes jeg er positivt, sier Kåre, som hadde sin første øvelse sammen med FIG- gruppen som ny innplassert FIG – leder.

FIG Molde setter opp telt. Foto; Sivilforsvaret

FIG Molde setter opp telt. Foto; Sivilforsvaret